czwartek, 27 sierpnia 2015

ŻELE DO MYCIA TWARZY, KOLASTYNA: do cery suchej i wrażliwej vs. do cery normalnej i mieszanej

Siemka! <3

Ten post będzie porównaniem dwóch żeli do mycia twarzy z firmy Kolastyna. Jeden z nich to krem-żel do mycia twarzy do cery suchej i wrażliwej, a drugi to żel do mycia twarzy do cery normalnej i mieszanej. Jeden z nich zdecydowanie bije na głowę drugi pod względem działania i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej zapraszam do czytania dalej :)


Cena i dostępność:
Oba produkty kupimy praktycznie w każdej dobrze zaopatrzonej drogerii za 10-12 zł w zależnosci od sklepu.


Opakowanie, konsystencja, zapach:
Opakowania są praktyczne, wygodne w stosowaniu, znajdziemy na nich wszystkie niezbędne informacje. Krem-żel do cery suchej i wrażliwej ma konsystencję kremową i taki też kolor. Zapach przypomina mi kremy z Nivei, a przy samym nakładaniu na skórę produkt jest przyjemny i (powtórzę się) kremowy. Żel do cery normalnej i mieszanej ma konsystencję bardzo rzadką, przecieka przez palce przy aplikacji. Jest przezroczysty i ma dość drażniący zapach, przypominający mi męskie perfumy ale w za dużej ilosci.


Skład:
Składy obu kosmetyków są z jednej strony podobne, z drugiej strony jednak całkiem inne. Oba mają dobrze skomponowane składy, najwięcej jest substancji czynnych, później znajdują się emulgatory, substancje zapachowe i na końcu konserwanty. Tak naprawdę oba zawierają te same składniki, a krem-żel do cery suchej i wrażliwej ma po prostu liczne dodatki, które mają działać na taką właśnie skórę. Są tam składniki nawilżające, przeciwzapalne, a także antyoksydanty, można też dojrzeć kolagen, elastynę i witaminę E.
Tak naprawdę skład kremu-żelu do cery suchej i wrażliwej jest bogatszy w składniki o dobrym działaniu, ale niestety jest tu też pełno emulgatorów. W składzie żelu do cery normalnej i mieszanej co prawda nie znajdziemy takich "bajerów", jest to raczej podstawowy skład żelu myjącego, natomiast producenci nie napchali tu też dużej ilości emulgatorów i konserwantów.
Dla osób, które są ciekawe dokładnej analizy składów przedstawiam ją tutaj:

Krem-żel do cery suchej i wrażliwej:
INCI: Aqua (woda), Sodium Laureth Sulfate (substancja myjąca), Acrylates/Vinyl Neodecanoate(stabilizuje konsystencję i nawilża), Crosspolymer (emulgator), Cocamidopropyl Betaine (substancja myjąca), PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate (substancja odtłuszczająca), PEG-7 Glyceryl Cocoate (koemulgator), Coco-Glukoside (delikatny emulgator), Styrene/Acrylates Copolymer (emulgator), Allantoin Panthenol (działanie przeciwzapalne), Soluble Collagen (rozpuszczalny kolagen), Glycogen (humektant), Hydrolyzed Elastin (humektant, ma działanie nawilżające), Tocopherol (witamina E, antyoksydant), Pentylene Glycol (humektant, ma działanie nawilżajace), Glycerin (humektant, ma działanie nawilżajace), Sodiun Hyaluronate (humektant, ogranicza TEWL czyli transepidermalną utratę wody z naskórka), Glucose (emolient, emulgator), Fructose (emolient, emulgator), Urea (mocznik, humektant), Maltose (emolient, emulgator), Sodium PCA (humektant, ogranicza TEWL), Sodium Lactate (nawilża), Trehalose (utrwalacz zapachu), Allaitoin (działanie przeciwzapalne), PEG-8 (humektant, ma działanie nawilżające), Ascorbyl Palminate (antyoksydant), Zinc Gluconate (filtr UV), Magnesium Aspartate (humektant), Copper Gluconate (regulacja pracy gruczołów łojowych), Tetrasodium EDTA (konserwant), Parfum (substancje zapachowe), Ethylhexylglycerin (konserwant), Sodium Chloride (emulgator), Citric Acid (konserwant, ma działanie złuszczajace), Sodium Succinate (nie znalazłam), Ascorbic Acid (antyoksydant), Sodium Hydroxide (regulator pH), Methylisothiazolinone (konserwator), Methylchloroisothiazolinone (konserwant), Sorbic Acid (konserwator), Benzonic Acid (konserwator), Phenoxyethanol (konserwator), Sodium Benzoate (konserwator).

Żel do cery normalnej i mieszanej:
INCI: Aqua (woda), Sodium Laureth Sulfate (substancja myjąca), Cocamidopropyl Betaine (substancja myjąca), Acrylates/ Palmeth-25 Acrylate Copolymer (emulgator), Soluble Collagen (rozpuszczalny kolagen), Glycogen (humektant), Hydrolyzed Elastin (humektant, ma działanie nawilżające), Allantoin Panthenol (działanie przeciwzapalne), Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate (substancja odtłuszczająca), Peg-7 Glyceryl Cocoate (koemulgator), Zinc Gluconate (filtr UV), Magnesium Aspartate (humektant), Copper Gluconate (regulacja pracy gruczołów łojowych), Tetrasodium EDTA (emulgator), Parfum (substancje zapachowe), Sodium Hydroxide (regulator pH), Ethylhexylglycerin (konserwant), Phenoxyethanol (konserwant), Sorbic Acid (konserwant), Methylisothiazolinone (konserwant), Sodium Succinate Sodium Succinate, Glycerin (humektant, ma działanie nawilżające)


Działanie:
Oba żele idealnie nadają się do zmywania makijażu z twarzy, dobrze pozbywają się podkładu mimo, że na początku gdy je nakładamy na twarz można mieć wrażenie, że taki krem sobie nie podardzi. Radzą sobie jednak oba dobrze, mycie nimi twarzy jest przyjemne. Po zmyciu ich wodą twarz nie jest ani trochę podrażniona. Zaznaczam jednak, że mam cerę tłustą/mieszaną, więc jeśli ktoś jest dużym wrażliwcem to może żel do cery normalnej i mieszanej może go podrażnić. Podczas stosowania obu tych produktów odniosłam wrażenie, że krem-żel do cery suchej i wrażliwej nieco lepiej radzi sobie z oczyszczaniem skóry, zwłaszcza z mocno kryjącymi podkładami. Przy pocieraniu twarzy lekko się pieni i dobrze zmywa fluid. Żel do cery normalnej i mieszanej nie pieni się praktycznie w ogóle i może przez to trochę gorzej radzi sobie z mocnymi podkładami.


Podsumowanie:
Oba te produkty nadają się do zmywania makijażu, natomiast moim faworytem, mimo obszernego składu, jest krem-żel do mycia twarzy do cery suchej i wrażliwej. Jest bardziej delikatny, przyjemniej i dokładniej można zmyć podkład, nie podrażniał ani trochę mojej sóry. Drugi produkt też nie jest zły, aczkolwiek na jego niekorzyść zdecydowanie działa drażniący zapach i brak pienienia się podczas mycia twarzy.


Jak widzicie tak sprawdzały się u mnie te dwa produkty, każdy z nich jest dobry ale lepsza okazała się wersja do cer suchej i wrażliwej. A Wy stosywałyście kiedyś któryś z tych produktów?

P.S. Na kanale na YouTube pojawił się ostatnio film z testen na żywo nowej formuły podkładu True Match od L'Oreal Paris. Jeśli jesteście ciekawi co już za niedługo będzie można dostać w drogeriach to zapraszam do obejrzenia :)




Spodobało Ci się? Zapraszam do obserwowania bloga, subskrybowania kanału na YouTube i polubienia strony na facebooku Pozdrawiam!

12 komentarzy:

  1. Wiedziałam, że bardziej przypadnie Ci do gustu wersja różowa:) Ja miałam zieloną i w w ogóle się u mnie nie sprawdziła.Filmik o podkładzie widziałam.:) Ja już go kupiłam i testuję.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Spróbowałabym tego do twarzy wrażliwej ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam zielony i go kocham :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To super, że u kogoś się sprawdza lepiej niż u mnie :)

      Usuń
  4. Moja siostra kiedyś miała jakiś żel z Kolastyny i bardzo podrażnił jej skórę...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możliwe, że używała tej zielonej wersji, bo różowa jest tak delikatna, że wątpię aby wywołała podrażnienia :)

      Usuń
  5. Nie miałam jeszcze żadnej wersji tego żelu ale ja nie zmywam żelami makijażu. Stosuję do tego olejowa mieszankę i spisuje się u mnie rewelacyjnie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nigdy nie próbowałam zmywać makijażu olejami, ale chyba czas najwyższy spróbować :)

      Usuń
  6. Ciekawe żele,szczególnie ten do cery suchej mnoe zaciekawił,kto wie,może jak zużyję jakiś żel to skuszę się na coś nowego ;)?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Na wszystkie staram się odpisywać i zaglądać na Wasze blogi.
Buziaki! :*