sobota, 26 lipca 2014

POZYTYW-Garnier, krem do rąk

Witam Was!

Kolejnym produktem, który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył jest krem do rąk firmy Garnier. Jest to krem do rąk zniszczonych, ponieważ je regeneruje i odżywia.


Według mnie jest to produkt idealny na zimę, na mróz oraz dla osób o bardzo suchych dłoniach. Jeśli mamy dłonie suche od czasu do czasu i nie jest to bardzo uciążliwe to stosujmy zwykłe inne kremy. Ten krem sprawdził mi się w ciągu zimy idealnie, ponieważ moje dłonie i łokcie są wtedy cały czas suche, podrażnione od mrozu. Zwłaszcza na dłonie należy uważać zimą i je chronić. Nie tylko nosić cały czas rękawiczki, jeśli jesteśmy na zewnątrz, ale także stosować kremy do rąk, które zawierają glicerynę oraz alantoinę.

Tę drugą substancję już opisywałam w innym poście (link tutaj), ma ona bowiem właściwości kojące, ułatwia gojenie i regenerację tej popękanej, suchej skóry, a także działa przeciwzapalnie. Drugi ważny składnik to gliceryna, która jest silnie higroskopijna (pochłania wodę z otoczenia). Powoduje to nawilżenie naszych dłoni. Dodatkowo, tworzy ona taką ochronną otoczkę dookoła naszych dłoni co zapobiega parowaniu z nich wody. Te dwa składniki zdecydowanie przemawiają za kupnem tego produktu, efekty czuje się od razu, dłonie mniej pieką i są milsze w dotyku.Z uwagi na to, że ten krem jest tak silnie nawilżający polecam go głównie do stosowania w zimie, natomiast w okresie letnim i wiosennym skłaniam się ku lżejszym produktom aby nie zamęczyć naszych dłoni.

Pozdrawiam Was bardzo gorąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! Na wszystkie staram się odpisywać i zaglądać na Wasze blogi.
Buziaki! :*